Zdrowe odżywianie

Zdrowe odżywianie

Na czym polega zdrowe żywienie? Jakie są jego zasady, czego trzeba przestrzegać i czym się kierować w wyborze produktów do naszej diety?

Przede wszystkim o zrównoważeniu, co nie oznacza, że należy jeść wszystkiego po jednakowo, jest wręcz odwrotnie. Zrównoważona dieta dorosłej osoby powinna zawierać około 2500 kalorii. Z czym je dostarczać do organizmu? Na początek powinnyśmy się dowiedzieć które produkty zawierają należyte składniki i jaki udział naszej diety powinny one wypełniać.

Najwięcej potrzeba nam węglowodanów bo aż 50-60 %, można je znaleźć w różnego rodzaju makaronach ryżach, owocach a także mleku. Mleko znajduje się też w składnikach zwanych tłuszczami, ich zawartość w zbilansowanej diecie to 30 %, prócz tego bogate w tłuszcz jest mięso, ryby i śmietana. Najmniej nasz organizm potrzebuje białek, a w większości wypadków ludzie zazwyczaj dostarczają go do organizmu trzy razy więcej niż wymaga norma - około 15 %. Białka znajdują się w jajach, przetworach mlecznych i produktach zbożowych oraz w mięsie z kurczaka.

Obecnie firmy, które pojawiają się na rynku mają nie lada problem. Czeka ich duże wyzwanie, ...

Więcej

Każdy człowiek, jaki chodzi codziennie po ulicach, na zakupy czy w inne miejsca wie, że przekaz ...

Więcej

Australia to dla Europejczyka podróż na koniec świata lub… do innego świata. ...

Więcej

Wśród różnych podziałów turystyki istnieje również grupa zależna od ...

Więcej

Powierzenie malucha w obce ręce, zawsze nie jest bezpieczne. W każdej chwili może dojść do pewnej ...

Więcej